Skryté poklady

Půda znamená pro každého něco jiného, někdo v ní vidí jen nevyužitý prostor plný haraburdí a jiný si dokáže představit půdní prostory využité například k bydlení, vybudování ateliéru nebo ložnice.

Práci přenechejte odborníkům

Pokud jsme se z jakéhokoliv důvodu rozhodli pro vyklízení půdy, můžeme se spolehnout na kvalitní a rychlou práci odborné firmy, která se vyklízením bytů, sklepů, půd zabývá. Půda je ve většině případů nevyužívaný prostor, kde se především skladují nepotřebné věci. Po letech si pak řekneme, že už nám prakticky došlo místo a je třeba půdu prostě vyklidit. Najít firmu, která nám v tomto směru pomůže, není zas až tak těžké. Otevřít zlaté stránky nebo internet umí snad každý a pak už jen vyhledat vhodnou firmu v našem okolí.

Kam s nepotřebným harampádím

Vyklízení jakéhokoliv prostoru s sebou totiž přináší i ne zrovna málo starostí, jako například otázku, kam vlastně se všemi těmi věcmi. Pokud si najmeme solidní firmu, která se o vše kolem postará, máme vyhráno. V některých případech vyklízení půdy je také možné nalézt skryté poklady z dob dávno minulých. Nejen že můžeme při takovém generálním úklidu najít například stará alba fotografií našich předků, ale půdy mnohdy schovávají i to, co bychom považovali za bezcenné a přitom by šlo o drahocenný kus nábytku z ebenového dřeva. Vyhazovat do sběrného dvora nebo zlikvidovat by to byla určitě škoda a tak ukryté poklady mnohdy poslouží ještě zájemcům v antikvariátech a starožitnictví.

Jak vyklízení vlastně probíhá?

Pokud jsme si již vybrali firmu, která nám vyhoví a vyklidí půdní prostory, je třeba si dopředu ujasnit, co vše bude vyklízení vlastně zahrnovat, kam s nepotřebnými věcmi a podobně. Nejdříve bychom měli firmu obeznámit s místem, kde vyklízení půdy bude probíhat. Zda se jedná o rodinný dům někde na okraji města nebo chalupu v Českém ráji, kde je trochu ztíženější přístup pro velká auta. Firma sama by se podle toho také měla zařídit. Pokud si se zástupcem firmy dohodneme všechny náležitosti a podmínky vyklízení, je třeba se pobavit také o ceně. Předběžná kalkulace nám může říct, s jakou sumou bychom mohli počítat.

Práce může začít

Jestliže máme dohodnuty všechny formality a podmínky vyklízení, práce může bez problémů začít. V některých případech se samotného vyklízení ani nemusíme účastnit, jsou i spolehlivé solidní firmy, které odvedou kvalitní práci aniž bychom na ně museli dohlížet a jakkoliv pracovní tým poučovat.

Publikováno: 18. 01. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová