Solární panely se stávají standardem i nižších tříd

Mnozí lidé chtějí snížit energetickou náročnost rodinných domů. Ostatně i proto investují do úsporných opatření, kam spadají mimo jiné i solární panely čili fotovoltaika. I když se může fotovoltaika jevit na první pohled jako drahá záležitost, je pravdou, že se na ni vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám. Ta může dosáhnout až na 150 tisíc korun čili nejedná se o malé dotace, ale o dotace poměrně citelné. I díky možnosti získat tak velkou dotaci se stává fotovoltaika standardem i nižších tříd. V minulosti byla fotovoltaická elektrárna něčím, co si mohla dovolit jenom vyšší společnost. Nyní je to však zcela jinak. Fotovoltaika se stává nedílnou součástí každé ekologicky smýšlející rodiny, tudíž i těch, kteří se zrovna nemohou chlubit svým jměním, jelikož není příliš velké. Díky možnosti získat dotaci však na fotovoltaické elektrárny dosáhnou i ti, kteří by na ně jinak bohužel dosáhnout nemohli.

Fotovoltaika jako investice, která se vyplatí

Pokud uvažujete nad solárními panely, pak jistě víte, že se jedná o úsporné opatření, které se vyplatí. Poměrně brzy se prvotní návratnost vrátí, i když solární panely nejsou zrovna levnou záležitostí. Podle odborníků se investice do solárních panelů vrátí do osmi let, ale samozřejmě se to odvíjí od toho, jak drahá fotovoltaická elektrárna byla. Odborníci však upozorňují na to, že lidé si moc dobře uvědomují, že fotovoltaika je návratná, tudíž do fotovoltaiky investují. Dokonce je umísťují nejen na novostavby, ale také na starší domky, aby i v tomto případě snížili jejich energetickou náročnost.

Fotovoltaické elektrárny lze označit za trend

V posledních měsících výrazně stoupl zájem o fotovoltaické elektrárny v České republice. I díky tomu lze fotovoltaické elektrárny označit za jakýsi trend letošního roku. I když nás ještě donedávna sužoval koronavirus, stejně to lidi nezadrželo a i přes něj investovali do tohoto úsporného opatření. To ostatně potvrzuje i ministerstvo životního prostředí, které tvrdí, že žádostí o dotaci bylo podstatně více než vloni ve stejném období.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Romana Navrátilová