Renovace podlahy s odborníky

Pokud máme v plánu rekonstrukci domu nebo bytu, jistě bychom měli začít u podlahy. Je tou nejdůležitější a také nejzatíženější částí domu také proto bychom jí měli věnovat dostatek času. Renovace podlahy není ovšem jen záležitost několika hodin. V mnohým případech jde o několikadenní práci a měli bychom s tím určitě trochu počítat.

Podlaha má svůj půvab

Podlaha dělá v každém domě dokonalou kulisu, na kterou se vesměs zaměří návštěva jako první. Měla by tedy být dokonale zpracovaná a kvalitní. V mnohých případech je podlaha dominantou celého domu a to zejména v případech, kdy se jedná například o staré zrenovované parkety, které navíc dostaly nový nádech a barvu. Doslova jsme podlaze vdechli nový život a ta nám pak skvěle ladí nejen s interiérem, ale dokáže dominovat právě celému domu. Ať už tedy vybereme jakoukoliv podlahovou krytinu, musíme vybírat především takovou, která bude nejen lahodit našemu oku, ale bude také příjemná na dotyk a bude splňovat všechny naše požadavky.

Životnost podlahy ovlivňuje i její údržba

Co se týká životnosti jakékoliv podlahy, musíme konstatovat, že každá vyžaduje údržbu a očistu. Ne každá ovšem stejnou a to je zcela zásadní fakt. Dřevěná podlaha například nemá ráda vlhké a mokré prostředí, naopak vhodné je voskování jednou za půl roku a to v závislosti na jejím opotřebení. Betonovou podlahu třeba můžeme čistit všemi vhodnými čistícími prostředky, s výjimkou agresivních prostředků. Dlažba se může rovněž setřít pouhým vlhkým hadříkem a nějaké leštění je zde zbytečné. Pokud si nejsme jisti, jak svou podlahu vyčistit a udržovat ji stále jako novou, poraďme se raději s odborníky.

Jak na renovaci korkové podlahy

Pokud máme doma korkovou podlahu a je na čase ji opět vrátit do života, musíme vědět, jakým způsobem byla taková korková podlaha položena, zda lepena v podobě korkových čtverců nebo zda byla položena jako plovoucí podlaha se zámkovým spojem. Pokud není povrch zničený až na korek, je vhodné celou plochu odmastit a následně jemným brusným papírem zbrousit. Poté je možné korek znovu přelakovat. Menší poškození korkové podlahy můžeme opět jemně zbrousit a malým štětečkem přelakovat. V případě většího a rozsáhlejšího poškození bychom měli vše raději přenechat odborníkům.

Co když chceme renovovat dlažbu

V mnohých domácnostech se ale setkáváme i s podlahou, kde je dlažba. I ona ale může vykazovat stopy stáří a to zejména mezi jednotlivými obklady, tedy ve spárách. Na takovou práci je vhodné se obrátit na profesionály, neboť čištění jednotlivých spár mezi obklady a dlaždicemi může být náročnější než bychom očekávali. Mechanické čištění pak dodá podlaze lesk a bude opět jako nová.

Renovace dřevěné podlahy

Tato renovace vyžaduje asi nejvíce času a také nejvíce technologických způsobů renovace. Pokud chceme takovou podlahu mít zase jako novou, musíme nejdříve určit rozsah jejího poškození. K tomu nám bude jistě nápomocen technik odborné firmy, který nám pak také sdělí i možné řešení. Broušení, tmelení a následná povrchová úprava dřevěné podlahy jsou nejzákladnějšími úkony pro renovaci podlahy. V případě, že chceme renovovat dřevěné parkety, je postup hodně podobný. Jestliže se ovšem vyskytnou některé parkety, které je třeba opravdu vyměnit, musíme si přichystat nejen parkety nové, ale i jejich podklad dobře vyčistit. Bez toho by podlaha nemusela být dokonalá a rovná. Jakékoliv práce s renovacemi podlah bychom určitě neměli podceňovat. obrátit se tak můžeme na profesionální a odbornou firmu, která má tyto služby ve své nabídce.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Romana Navrátilová