Pár dnů na úklid ještě zbývá

Pár dnů do Vánoc a vy ještě nemáte uklizeno? Musíte to stihnout za pár dnů? Nebojte se, i pár dnů stačí a vaše domácnost se bude lesknout čistotou tak, že i návštěvy vás pochválí. Rozdělte si úklid Když uklízíte najednou celý byt nebo dům, padá na vás z toho deprese, co všechno ještě jste nestihli. Jestliže k takovým lidem patříte, pak si jej rozvrhněte do různých dnů a uklízejte postupně. Ještě lepší je, když můžete úklid rozdělit mezi členy rodiny a některé věci jen zkontrolovat, nebo je udělat společně. Okna rychle a bez kocourů Jako první si naplánujte mytí oken. Nejdříve sundejte závěsy a záclony, dejte je vyprat. Mezi tím umyjte rámy. U nás mytí rámů dělá manžel a na mě pak již čekají skla. Výborným pomocníkem, který vám mytí oken usnadní, je použití aku stěrky.

Mytí bude rychlejší a nemusíte se trápit s leštěním. Aku stěrka Kärcher WV 6 Plus má stírací plochu z tekutého silikonu, který je měkčí a lépe přilne k povrchu, a proto dokáže snadněji vyčistit okenní tabulky až do úplného kraje, a tak zanechá okna zářivě čistá. Nemusíte se ani trápit při mytí střešních oken, nebo skel na střeše zimní zahrady. Snadno na ně dosáhnete díky prodlužovacímu nástavci. Takže pád ze štaflí nehrozí.

Zatočte s prachem na policích, v knihovně či na dveřích

Setřete prach z polic, parapetů a skříní. Prach v knihovně, zejména na bocích knih, můžete vysát vysavačem, jen jej přepněte na nejnižší výkon. Dveře a kliky otřete, začínejte futry, postupujte směrem dolů. Na čištění větších hladkých ploch například skleněných nebo zrcadlových můžete použít aku stěrku. Zkrátí čas úklidu navíc s precizním výsledkem.

Kuchyň a koupelna – jak šikovně na ně?

Kuchyň i koupelnu uklízíte průběžně několikrát denně, přesto se na některá místa dostanete pouze jednou za čas. Pořádný úklid začíná ve spíži. Vyndejte všechny trvanlivé potraviny. S tím vám mohou pomoci děti. Každou potravinu prohlédněte, a ty prošlé vyřaďte. Vysajte všechny police a regály, otřete je, ať přetříděné potraviny vracíte do čistého prostředí. Srovnejte je, ty, které používáte nejčastěji nechte vepředu, ostatní vzadu. A nyní se pusťte do lustru, polic a ostatních věcí. Omeťte nebo vysajte prach, postupujte shora dolů. Pak následuje čištění jednotlivých ploch včetně digestoře, dřezu, baterie atd. S tímto úklidem vám pomůže parní čistič.

Parní čističe dokážou bez chemie jen pomocí páry zbavit povrchy špíny, mastnoty, ale i virů a bakterií běžných v domácnosti. S parním čističem Kärcher SC2 Deluxe EasyFix s objemem nádoby 1 litr, můžete vyčistit kuchyň i koupelnu. Bodová tryska vyčistí spáry mezi dlaždičkami, odstraní vodní kámen u dřezu a dostane se i do špatně přístupných míst. Utěrka z mikrovlákna vyleští pracovní desku i skleněnou plochu varné desky nebo dlaždice. A nesmíte zapomenout na nástavec na podlahu, dlažba pak bude zářit čistotou. To nejhorší je za námi. A že to nebylo ani tak hrozné? Když si úklid dobře zorganizujete, bude vás i těšit. www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Publikováno: 15. 12. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová