Zaujaly mě vyšívací stroje

V televizi jsem viděla pořad Rady ptáka Loskutáka, který se věnoval vyšívacím strojům. Vyšívání jsem vždy považovala za ruční práce a vůbec mě nenapadlo, že takový stroj existuje. Začala jsem se o vyšívací stroje více zajímat, protože to vypadalo opravdu fantasticky a viděla jsem, že vyšívací stroj dokáže vyšít i věci, které bych ručně neudělala.

Moje představa, že si do stroje nahraji obrázek a on mi z něho udělá výšivku, vzala brzy za své. Výšivka musí být vytvořená ve speciálním programu, ale zase na druhou stranu všechny stroje už mají desítky vzorů uložených v paměti a hotových výšivek najdete spoustu na internetu. Je mnoho výšivek zdarma - výšivky zdarma si můžete stáhnout například na webu vysivani.nej-sici-stroje.cz. Spousta lidí se taky tvorbou výšivek živí a na internetu se potom prodávají i třeba za jeden dolar a jsou to vzory, které byste sami tvořili i několik dní. Hotovou výšivku potom nahrajete na USB flash disk a ten vložíte do stroje.

Vyšívací stroje Brother potom vynikají tím, že mají unikátní navlékačky nitě do jehly (u vyšívání navlékáte velice často) a většina z těchto vyšívacích strojů komunikuje česky, nepotřebujete tedy umět angličtinu.

Vyšívací stroje zvládnou všechny možné výšivky od vyšívání na trička přes aplikace, křížkovou výšivku nebo vyšívání třeba kapesníčků. Samostatnou kapitolou jsou potom šité krajky, kdy si můžete vyšívat třeba náušnice nebo krajkové motýlky.

Publikováno: 08. 03. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová