Design a lepení

Lepidla dokážou připevnit i relativně těžké věci tak, že slep není viditelný. Proto jsou vhodná i v případě lepení v interiérech, kde je kladen důraz na design. Krása průhledných materiálů spočívá v jejich čistotě. Proto i při opravách či instalacích je potřeba pracovat s takovými pomocníky, kteří udrží křišťálovou čirost.

Takové je montážní lepidlo Pattex One Fof All Crystal, které je určeno právě pro lepení průhledných materiálů. Vytváří zcela neviditelný spoj, který pouhým okem ani nerozeznáte. Na rozdíl od jiných transparentních lepidel, které se po čase zabarvují do modra či zelena, zůstává stále křišťálově průhledné a proto je i po delší době neviditelné. Navíc má velkou lepicí sílu a můžeme jej používat i pro lepení ve vlhkém prostředí. Doposud bylo toto lepidlo k dispozici v kartuši. Když ale nepotřebujete lepit větší plochy, je vhodné použít menší balení např. balení v tubě. Velmi snadno se aplikuje bez použití montážní pistole a tak je nanášení snadnější a rychlejší.

[gallery columns="2" size="medium" link="file" ids="1129,1130"]

Slepí nejen průhledné materiály k sobě, ale i jejich kombinace. Je určeno k lepení průhledných obkladů na zdi v koupelně či kuchyni, přilepíme s ním průhledné úchyty či háčky, dokáže přilepit panty ke skleněným dvířkům spravíte s ním i naprasklý nábytek nebo ukotvíme průhlednou poličku. Vzhledem k tomu, že je lepidlo křišťálově čiré, neruší design průhledných věcí.

Když neřešíte design průhledných materiálů a precujete s materiály jako je dřevo, kámen, kov a obdobné materiály, Zvolte lepidlo, které bude nejlépe vyhovovat účelu. Pro lepení těžších věcí je důležité vybrat lepidlo s extrémní lepicí silou. Montážní lepidlo Pattex One For All High Tack je vhodné na lepení těžších předmětů, díky vysoké počáteční síle dokáže udržet lepenou věc na správném místě, navíc s ním můžete lepit i ve vlhkém prostředí. Je tedy vhodné pro lepení obložení, pracovních desek stejně jako polic nebo zrcadel. Můžete jej používat pro lepení v interiéru i exteriéru, stejně jako pro lepení v místech s vyšší vzdušnou vlhkostí jako je kuchyně nebo koupelna.

www.pattex.cz

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová