Jak odstranit graffiti z fasády a bránit se proti vandalům i v budoucnu?

Na fasádu neustále působí množství vnějších vlivů. Padají na ně saze z komínů ze sousedství, může se na ní objevit plíseň... nebo ji zkrášlí samozvaný umělec barvou ze spreje. Pokud graffiti trápí i vás, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, proč se nevyplácí čištění fasády svépomocí, na koho se obrátit a jak se proti vandalství efektivně bránit.

Čištění materiálů od barev je oříšek

Představa, že graffiti přemalujete barvou a fasáda bude vypadat jako nová, je sice pěkná, ale v praxi je to úplně jinak. Barvy ze sprejů pronikají hlouběji do struktury materiálu a zbavíte se jich pouze pomocí vhodně zvolených čistících prostředků nebo speciální technikou. Bez předchozích zkušeností můžete situaci zhoršit (například tak, že barvu rozmažete). Ztratíte spoustu času a investujete nemalou částku do čističů, které nebudou fungovat. Mnohem jednodušší je odstranění graffiti profesionály. O tom si můžete přečíst na www.graffiti.cz.

Jak probíhá odborné odstranění graffiti?

Obrátíte-li se na firmu, která se zabývá čištěním povrchů (a tedy i odstraňováním graffiti), budete moct využít komplexní servis zahrnující aplikaci ochranného antigraffiti nátěru. Prvním krokem je však důkladné vyčištění fasády vhodně zvolenou kombinací čistidel a postupů. Nemáte-li důvěru ve výsledek, obraťte se na někoho, kdo provádí vzorové čištění zdarma. Technik se dostaví až na místo, vyčistí menší „ukázkovou“ plochu a posoudíte, zda vám stupeň vyčištění vyhovuje. Až poté se domluvíte na kompletním odstranění graffiti. Zmíněný antigraffiti nátěr vytvoří na fasádě ochrannou hydrofobní vrstvu, která se poměrně snadno čistí. Další případné odstraňování graffiti proběhne mnohem rychleji a snadněji. A kolik to stojí? Koukněte na aktuální ceník antigraffiti nátěrů a posuďte sami, zda se vám investice vyplatí.

Publikováno: 30. 06. 2017

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová

Tagy: antigraffiti nátěry | graffiti na fasádě | jak odstranit graffiti