Vinylová podlaha - to pravé do našeho bytu

Vinylové podlahy mají dnes velmi vysokou laťku úspěšnosti a jsou velmi oblíbené. mají mnoho výhod, které stojí za to jistě zvážit, pokud se rozhodujeme, že si pořídíme novou podlahu. Pokládka takové podlahy není nikterak složitá a jestliže se obrátíme na odbornou firmu, bude pro nás výsledek jistě velkým překvapením. Vinylové podlahové krytiny jsou považovány za velmi trvanlivý a kvalitní materiál, který může sloužit více než deset i dvacet let, a to je jistě příjemné zjištění.

Jaké výhody mají vinylové podlahy

Určitě musíme zdůraznit velmi lákavý poměr mezi cenou a kvalitou. Dalšími výhodami je určitě vysoká odolnost proti opotřebení a odolnost proti vlhkosti, což se třeba ve srovnání s laminátem nedá srovnat. Také vzhledem k povaze vinylové podlahy se povrch snadno čistí a udržuje a navíc nevyžaduje nic jiného než pravidelné čištění a údržbu. Stejně jako ostatní podlahové krytiny. Vinyl se ale také vyznačuje svou stálostí, nehořlavostí a protizkluzovým povrchem.

Co ještě bychom mohli říci o vinylových podlahách

Vinyl je jak už bylo řečeno velice odolný proti vlhkosti a tak je vhodný do koupelen, kuchyní i chodeb. Ale jeho složení umožňuje i podlahové vytápění, takže nám bude po všech stránkách příjemně teplo. Při samotné pokládce vinylové podlahy si ovšem určitě musíme dát pozor na dobře očištěný, hladký a rovný podklad, neboť by nám hrozilo, že se podlaha bude odlupovat nebo nebude v takové kvalitě, jak by jsme si představovali. Všechny zákazníky, kteří uvažují o vinylové podlaze jistě potěší také široký výběr z mnoha moderních dekorů. Tady lze různě kombinovat nejen barvy a vzory, ale v nabídce jsou i dokonalé imitace přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, žula, mramor, ale i korek nebo dlažba.

Pokládka vinylové podlahy

Existují dva základní způsoby pokládky vinylové podlahy a oba mají své výhody i nevýhody. Lepení vinylu se provádí nejen pro celé role, ale i jednotlivé dílce. Postup je trochu složitější a tak je zde určitě vhodné si na to pozvat odbornou firmu, která se pokládkou vinylu zabývá. Určitě bychom to neměli podceňovat. Je zde nutná příprava podkladu před samotným lepením, neboť je důležité, aby byl podklad hladký, rovný a čistý. Mnohé případy pokládky vyžadují odstranění staré krytiny. K vyrovnání povrchu podlahy se obvykle využívají samonivelační podlahové hmoty, neboli stěrky, které nám pomohou povrch dokonale vyrovnat. Jakmile je povrch takto připraven, vysušen, je možné lepení vinylové podlahy. Je k tomu potřeba speciální lepidlo, které se nanáší v přiměřené vrstvě a postupně se lepí vinylové dílce nebo celá role. Ovšem tento způsob pokládky má také malou nevýhodu a to je její časová náročnost.

Pokládka vinylové podlahy plovoucím způsobem

Pokud chceme pokládku vinylové podlahy plovoucí způsobem, může tento pracovní postup zvládnout i šikovný kutil. Ovšem samozřejmě pokud si do takové akce netroufneme, určitě si povolejme odbornou firmu. Tady nepotřebujeme žádné lepidlo, protože jednotlivé dílce se k sobě připevňují zámkovými spoji. Výhodou této pokládky je, že v případě poškození můžeme jednotlivé dílce vyjmout a opětovně složit. Není třeba rekonstruovat celou podlahu a tak výhody vinylu jsou tady jistě vyzdvihovány záměrně. Vinylové podlahy jsou tedy stále oblíbenější podlahovou krytinou a jistě se není čemu divit. Mimo již zmíněné výhody vynikají svou odolností, pružností a snadnou údržbou, mají skvělou a dostupnou cenu a navíc se dají kombinovat s podlahovým vytápěním, takže jsou příjemné na dotyk.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Stavba

Autor: Romana Navrátilová