Dveře jsou vizitkou rodinného domu

Dveře patří ke každému domu a jsou zároveň vizitkou každého obydlí. Pěkné a praktické dveře jsou však nejen vizitkou našeho domova, ale také prostředkem jak mít alespoň trochu soukromí.

Možná právě teď vybíráte dveře do svého domu či bytu. V tomto článku vám představíme jaký je rozdíl mezi jednotlivými dveřmi.

Nejprve si představíme vchodové dveře. Vchodové dveře jsou často tím prvním, co nás doma vítá. Vítá ovšem nejenom nás, ale také naše hosty a příchozí, proto by vchodové dveře měly měly být zároveň krásné i kvalitní. Nezapomeňte však, že vchodové dveře bychom měli vždy vhodně volit s ohledem na stávající interiér ve vašem domě.

Dalšími dveřmi jsou interiérové dveře. Interiérové dveře jsou také důležitým a nezbytným prvkem v domě. Jsou předělem mezi místnostmi, plní však i funkci dekorační. Interiérové dveře mohou být kombinací více materiálů. Velice často vidíme dveře, které mají zrcadlovou výplň, což vaši třeba malou místnost a pokoj opticky zvětší. Matné sklo pro změnu dokonale skryje, co je za nimi, přesto propustí dovnitř pokoje dostatečně dost světla.

Do interiérů vašich pokojů můžete rovněž použít posuvné dveře, které šetří především hodně místa a jsou při otevírání a zavírání praktičtější a rychlejší než klasické dveře. Vedle posuvných dveří jsou na trhu ještě k dispozici harmonikové dveře, které jsou zhotoveny z menších spojených dílků. Jednotlivé prvky se podobně jako harmonika roztahují a při otvírání dveří se opět skládají. Tyhle dveře jsou rovněž vhodné do menších pokojů a místností, kde je málo místa a prostoru. Dílky harmonikových dveří jsou z plastu i ze dřeva a dostanete je v obchodě v celém kompletu, včetně vodících lišt a maskovacích prvků. Harmonikové dveře se prodávají v různých barvách, většinou však v odstínech hnědé, šedé a bílé.

Publikováno: 16. 04. 2011

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Navrátilová