Jak správně vybrat novou pračku?

Výběr nové pračky může být náročný úkol. Nabídka spotřebičů je velmi široká, a proto může být obtížné zjistit, který z modelů z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Abychom vám tento proces usnadnili, přinášíme několik praktických tipů – budete-li se jimi řídit, cesta k nové pračce pro vás nebude tak složitá.

Ujasněte si své potřeby

Před nákupem nové pračky je důležité posoudit své skutečné potřeby. Berte ohled na velikost své rodiny (tj. počet členů domácnosti), typ tkanin, které obvykle perete, svůj rozpočet a to, jak často plánujete technologický výdobytek používat.

Zvažte kapacitu

Kapacita pračky se měří v litrech a objem, který potřebujete, bude záviset na velikosti vaší rodiny. Obecně platí, že větší kapacita je vždy lepší, protože vám umožní prát více prádla najednou.

Hledejte energeticky účinné modely

Hledejte pračky s označením Energy Star. To vám pomůže snížit účty za energii i dopad na životní prostředí. Nejúspornější jsou spotřebiče klasifikované jako A+++. Takto byste měli postupovat při výběru každého nového spotřebiče do domácnosti.

Zkontrolujte funkce

Moderní pračky neoplývají pouze nízkou spotřebou energie, jsou také vybaveny funkcemi, které praní výrazně zjednodušují. Ověřte si proto, zda jsou součástí výbavy funkce jako možnost nastavení teploty vody, časovač či automatické vypnutí.

Pusťte se do hledání

Jakmile znáte své potřeby, je čas provést průzkum. Porovnejte různé modely, přečtěte si recenze a požádejte o doporučení přátele a rodinu.

Vyzkoušejte je

Pokud je to možné, prohlédněte si pračky osobně (třeba v nejbližším elektru). Kvalifikovaný pracovník vám vysvětlí, jak pračku používat a uděláte si o ní mnohem lepší představu než z obrázku a popisu na internetu.

Co dodat závěrem? Vybrat tu nejlepší pračku není zrovna snadné, ale pokud budete dodržovat výše uvedená pravidla, nakonec spotřebič „značka ideál“ najdete.

Publikováno: 08. 02. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová