Nechte si vyčistit fasádu od profesionálů!

Díváte se na svůj dům a přemýšlíte o tom, že by jeho fasáda potřebovala trochu péče? Jenomže nevíte, na koho se s tím obrátit? Ideální bude zavolat na pomoc profesionály, kteří si vědí rady za všech okolností. Odborníkem na slovo vzatým v oblasti čištění fasád bytových domů, odstraňování graffiti, nanášení nátěrů či tryskání povrchů je společnost ARS. Jen během roku 2019 zvládl jejich tým zrealizovat 300 projektů z těchto oblastí. Vyškolení pracovníci působí po cele České republice i v zahraničí. Odhadem se jim za rok podařilo ve 24 českých městech vyčistit plochu o velikosti více než 200 000 m².

Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí

Firma ARS realizovala kompletní čištění fasády Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí, které spočívalo v celkovém otryskání fasády pomocí speciálního přístroje Torbo a opláchnutí fasády horkou tlakovou vodou. Vzhledem k tomu, že jde o rozsáhlý komplex, jehož plocha má cca 7 000 m², práce probíhaly od června do prosince ve 4 etapách.

Renovace bazénu Slavia

Kromě čištění fasád se věnují pracovníci firmy ARS i jiným projektům. Jedním z těch, které realizovali v roce 2019 je například renovace bazénu na Plaveckém stadionu SK Slavia Praha. Práce trvaly celkem 20 dní a podílel se na nich čtyřčlenný tým. V první fázi proběhlo odmaštění vnitřního bazénu, následně se bazén opravil a v poslední fázi se nanesl vrchní barevný nátěr.

ARS jezdí i do zahraničí

Týmy společnosti ARS se neomezují jen na Českou republiku. V roce 2019 se vydali pracovníci na Slovensko a v Bratislavě pracovali na projektu SKY PARK. Součástí developerského projektu bylo i zachování a rekonstrukce objektu Národní kulturní památky Jurkovičova Tepláreň. Úkolem bylo co nejcitlivější vyčištění cihlové fasády tohoto objektu. Před začátkem prací však bylo nutné navrhnout postup čištění a odebrat vzorky pro památkáře Slovenské republiky. Takový postup není ničím neobvyklý a firma ARS ho zná z prací na čištění památek z České republiky (například Karlova Mostu či budovy Státní opery). Cihlová fasáda památky se se čistila chemickou cestou. Nejprve byla na fasádu nanesena chemie, která uvolnila nečistoty na povrchu, poté se vše očistilo parou. I v roce 2020 se firma věnuje práci na odstraňování graffiti a realizaci antigraffiti programů, které pomáhají udržovat domy a další mobiliář městských čtvrtí čistý. Kromě toho se však i nadále věnuje práci pro soukromé majitele domů a SVJ, kteří potřebují vyčistit zateplené fasády rodinných či bytových domů. Díky dlouholetým zkušenostem jsou pracovníci schopni rychle a odborně ošetřit zateplené fasády i cihlové domy. Poradí si však i s tryskáním omítek a nátěrů uvnitř domů a sklepů. Díky dlouholetým zkušenostem mohou pracovníci firmy ARS nabídnout kvalitní služby.

Publikováno: 08. 07. 2020

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Romana Navrátilová