Připravte sebe i svou zahradu na letní sucha!

Již jsme téměř v polovině prázdnin a právě v přelomu července a srpna se k nám vždy pomalu a nenápadně připojí i vlny sucha. Vlastně udeří jako blesk z čistého nebe a teď babo raď. Jak si tedy zajistit, aby sucha nevysávala vaši zahradu, ale ani vás a vaši energii?

Stále ještě můžete své rostliny a stromy obohatit o nějaká hnojiva, případně mohou stačit i různé stimulanty. Díky nim by si rostlina mohla ještě trochu více „nasosat“ živiny a prodloužit kořínky a pak ať si třeba žhne. No dobrá, žhnout zase nemusí, ale povrch půdy zkrátka bude vyprahlý. Další přípravy, které není radno podcenit je chytání vody. Nachytejte si co nejvíce vody do všeho co máte, sudy, ve starších domácnostech se ještě používají venkovní vany, bazénky, umělá jezírka, kádě a retenční nádrže. I jeden sud navíc by mohl spasit jednu vlnu sucha. Samozřejmě i když je dešťovka stále v kurzu, nošení těžkých konví už je takříkajíc za zenitem. Nejjednodušší pro vás bude připravit si čerpadlo, hadice a varianty, jakým chcete nebo potřebujete svou zahradu zalévat. Ať už je to jen červencový deštík pro rajčata , chladivý mlžný oblak pro růže nebo pořádné kropení trávníku. A pak samozřejmě výživná dávka vláhy i ke kořenům.

Vodu na všechna potřebná místa na zahradě rozvedete pomocí bateriového sudového čerpadla Kärcher BP 2.000-18 Barrel. Sud s vodou můžete mít klidně umístěn v místech bez elektřiny, protože tohle nové čerpadlo je poháněno 18 V Li-Ion baterií kompatibilní s 18 V Kärcher platformou, a není tudíž závislé na přívodu el. proudu. Při větší spotřebě vody pak jen jednoduše čerpadlo přendáte do dalšího sudu či nádrže a je vyřešeno. Průtok činní 2000 l za hodinu. Přímo na čerpadlo pak můžete napojit hadici s postřikovačem a pohodlně zavlažovat.

Sudové čerpadlo lze umístit do jakéhokoli sudu, barelu nebo nadzemní nádrže díky jeho úzkému tělu a flexibilnímu uchycení. Navíc je zařízení opravdu lehké, takže je ideální i pro převoz na chalupu či častou manipulaci. Pod průhledným krytem lze průběžně kontrolovat zbývající čas výdrže baterie. Jelikož dešťovka není vždy čirá, ale mohou do ní napadat nečistoty jako je mech, listí či řasy. Proto je čerpadlo vybaveno integrovaným předfiltrem zabraňujícím ucpání. Čerpadlo je navíc vybavenou i nadproudovou ochranou, takže při zablokování je chráněno proti poškození. A jeho baterii můžete využít do dalších 13 pomocníků Kärcher.

www.karcher.czwww.svetcisteni.cz

Publikováno: 13. 07. 2022

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Romana Navrátilová