Chcete si nainstalovat jednoduchý zavlažovací systém svépomocí? Víme, jak na to

Rádi byste si nainstalovali automatický zavlažovací systém do své zahrady úplně sami? Nemusí se jednat o nic složitého. Stačí si jen otestovat, jak vše funguje a zda to bude to pravé právě pro vaši zahradu. Co vás čeká?

Pokládka potrubí je důležitým krokem instalace automatické závlahy

Nejprve si vše proměřte a rozkreslete na plánku vaší zahrady. Ideální je volit plánek v poměru 1:100, na kterém 1 centimetr bude představovat ve skutečnosti 1 m a vše se bude snadno přepočítávat. Jakmile máte vše nakresleno a naplánováno, je možné se zaměřit na pokládku potrubí. S tím je praktické začít u vodovodní přípojky. Ujistěte se, že máte všechny potřebné díly, ty chybějící snadno dokoupíte na eshopu zabývajícím se závlahami zahrad. Také se přesvědčte, že se do potrubí nedostane žádná zemina. Jakmile je všechno potrubí nařezáno, můžete začít spojovat trubky dohromady. Je důležité zajistit skutečně těsný spoj mezi trubkami, aby nedocházelo k únikům.

Závlahový systém před použitím otestujte

Jakmile jsou všechny trubky spojeny, můžete začít zavlažovací systém testovat, abyste se ujistili, že funguje správně. Možná bude nutné provést úpravy, abyste zajistili, že vaše rostliny dostanou dostatek vody a voda neteče tam, kam nemá.

Položte potrubí do země

Jakmile budete se zavlažovacím systémem spokojeni, můžete začít s ukládáním trubek do země. Ujistěte se, že je zavlažovací systém během této činnosti vypnutý. Podél trasy potrubí vykopejte dostatečně široký a hluboký příkop, do kterého se vejde celé potrubí. Jakmile jsou všechny trubky na svém místě, můžete začít zasypávat výkop a ukládat drny zpět na místo.

Připojení zavlažovacího systému k přívodu vody

Jakmile jsou všechny trubky na svém místě, můžete zavlažovací systém připojit k přívodu vody. Ujistěte se, že jste dodrželi všechny pokyny výrobce, aby nedošlo k poškození zavlažovacího systému. Jakmile je vše připojeno, můžete zavlažovací systém zapnout a zkontrolovat, zda nedochází k únikům. Pokud nějaké netěsnosti zjistíte, před použitím zavlažovacího systému je opravte. Tak co? Jak vám váš nový zavlažovací systém vyhovuje? Nenapadají vás už náhodou myšlenky na jeho rozšíření?

Publikováno: 19. 06. 2022

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Romana Navrátilová