Malování interiéru

Jestliže jsme se rozhodli pro nějakou změnu našeho interiéru, určitě nesmíme zapomenout na malování stěn. Pokoje musejí být příjemné a všichni členové rodiny by se měli cítit spokojeně. Barvy totiž hrají v našem životě důležitou roli. Jsou jeho součástí a to nejen v trendu bydlení.

Můj pokoj,tvůj pokoj

Malování, malirstvi-praha.cz, je ve skutečnosti celkem jednoduché, ale musíme si uvědomit, že se kolem toho děje spoustu přípravných prací. Vymalovat dětský pokoj je hra fantazie a představivosti. Zde si doslova můžeme pohrát nejen s paletou barev, ale velmi dobrým pomocníkem jsou i moderní a oblíbené tapety. Určitě by měl být takový pokoj rájem pro děti, kde si mohou hrát, dovádět a dokonce i malovat na stěnu, což má většina dětí v oblibě. K tomu slouží speciální černá barva, která má podobné vlastnosti, jako klasická školní tabule. Zde si děti mohou malovat, psát a vytvářet svá umělecká díla, aniž by zničili jiný kus malby v pokoji, malirstvi-praha.cz. Je ovšem rozdíl malovat pokojík batoleti nebo dítku školou povinnému nebo studentovi. Jsou to sice pořád děti, ale jejich potřeby a přání se s přibývajícím věkem mění. Pestré a jasné barvy se hodí do dětského pokoje malých dětí, jako je žlutá, zelená, modrá, oranžová, růžová. V kombinaci pak mohou vytvořit dokonalý pestrobarevný pokoj se vším, co do dětského pokoje patří.

Chodba

Vymalovat chodbu není ovšem zase tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Jde většinou o úzkou chodbu bez oken, která je tím pádem tmavá, ale na druhou stranu je to vlastně první místnost, do které vstupujeme my a naše návštěvy. Proto by měla působit příjemným dojmem. Barvy můžeme zvolit i takové, které najdeme v pokojích celého bytu. Pokud tedy máme bílou kuchyň, chodbu můžeme prosvětlit právě bílou barvou alespoň na bočních stěnách. Zbytek již je na našem vkusu a designu. Rozhodně bychom se ale neměli pouštět do experimentů s tmavými barvami. Pokud po tom toužíme, měli bychom se spíše obrátit na profesionální malířskou firmu, která nám v tomto směru určitě poradí.

Přípravné práce před malováním - malirstvi-praha.cz

Jak už bylo řečeno, samotnému malování předcházejí přípravné práce, které jsou velmi důležitou fází malování. Jinak nám hrozí, že nebudeme s výsledkem spokojeni ba co víc, se nám může stát, že se malba po nějaké době sloupne. Impregnace speciálními přípravky nám pomůže lepšímu přilnutí barvy. Je třeba odstranit veškeré nedostatky, jako například dírky po skobičkách, na kterých visely obrazy, nerovnost povrchu a podobně.

Malířská firma - malirstvi-praha.cz

Trh služeb nám v současné době nabízí velké množství firem, které se zabývají nejen malováním, ale také tapetováním, štukatérstvím aj. Malíři jsou odborníci malirstvi-praha.cz na svém místě a jejich praktické zkušenosti jsou velmi vítané. Mají totiž nejen potřebné náčiní, které nemusíme v supermarketu shánět, ale mohou nabídnout i odborné poradenství, jakou vybrat barvu pro daný interiér, jaký odstín bude vhodný, aby místnost nevypadala ponuře a tmavě nebo naopak, aby jsme opticky pokoj zvětšili.

Publikováno: 26. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Romana Navrátilová