O jaké dotace je možné požádat v rámci programu Nová zelená úsporám?

Přemýšlíte o tom, že necháte zateplit váš příbytek nebo že necháte vyměnit okna, aby došlo k úspoře energií? Takové kroky rozhodně schvalujeme, nezapomeňte si však na ně vzít dotaci. Požádat o dotaci je dnes naprosto snadné, přece jenom je spuštěná třetí vlna dotací z dotačního programu Nová zelená úsporám. Už jste o tomto dotačním programu slyšeli? Jedná se o dotační program Ministerstva životního prostředí, který má za cíl zlepšit životní prostředí kolem nás. Dotační program Nová zelená úsporám nabízí opravdu různorodé dotace, které mají podpořit kroky, ke kterým se lidí rozhodli proto, aby uspořili a ušetřili životní prostředí. Na dotaci mohou sáhnout především majitelé rodinných domů, ale také stavitelné rodinných příbytků, kteří nejsou stíháni exekucí nebo nemají jiný závazek vůči státu.

Na co je možné získat dotaci z programu Nová zelená úsporám?

Je opravdu mnoho odvětví, na něž lze získat dotaci z dotačního programu. Dotaci lze získat například na extenzivní a polointenzivní zelené střechy, také lze získat dotaci na výměnu oken nebo zateplení obálky budovy, na výměnu střechy nebo stropu a podlah. Dotace se vztahuje i na systémy pro využití tepla z odpadní vody, taktéž lze získat dotační příspěvek na fotovoltaiku. Pokud plánujete vyměnit neekologický zdroj tepla za hospodárnější zdroj, také můžete získat dotaci. Na to se vztahují také takzvané kotlíkové dotace.

Na co dalšího se vztahuje dotace Nová zelená úsporám?

Kromě toho se dotace vztahuje i na instalaci automatického větracího systému, také se dotace vztahuje na výstavbu rodinného domu v pasivním standardu, příspěvek lze získat i na výměnu starých kamen na tuhá paliva. Pokud si nejste jistí tím, jak o dotaci požádat, pomůže vám Zelená dotace, která vás provede prvními kroky až po získání dotace.

Publikováno: 30. 11. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Romana Navrátilová