Pojištění domácnosti bychom v dnešní době neměli zanedbávat

Kdo je připraven, nebývá pak překvapen. Toto okřídlené úsloví platí nejen v ohledu pojištění, které je v mnoha případech naprostou nutností. Žijete sami nebo pečujete o rodinu? V obou případech byste měli v první řadě myslet právě na vhodnou pojistku, která vám zajistí, že v nouzi nebudete na řešení situace úplně sami. Při výběru samozřejmě není důvod spěchat, je třeba si pečlivě pročíst návrhy smluv a mít jistotu, že jednáte správně. Pokud ale pojištění nemáte, riskujete doslova a do písmene každý den.

Připravte se na všechna potenciální rizika

Nepříjemné chvilky nás mohou zaskočit zrovna tehdy, když je čekáme ze všeho nejméně. Přesto je však potřeba zachovat chladnou hlavu a snažit se vzniklou situaci adekvátně – a také co možná nejdříve – vyřešit. Pojištění domu a domácnosti s sebou přináší velmi jednoduchou smlouvu, která počítá i s ochranou proti katastrofickým rizikům bez dalších dodatků a příplatků.

Tato položka je v základní ceně, která se vypočítá velmi jednoduše. Položte si otázku, kolik metrů čtverečních plochy obýváte, podle toho se pak určí paušální částka. Kalkulaci kolem ročního pojistného se tedy dozvíte prakticky obratem a bez zbytečných kliček. Budete se potom moci sami rozhodnout, jestli kývnete hned, necháte si vše ještě projít hlavou nebo vám naopak konkrétní nabídka nevyhovuje.

Pojistit si nemusíte jen rodinný domek

Když se řekne pojistka, mnohým se vybaví dvoupatrový RD, stavba, která je na městské periferii a má obrovskou zahradu. Ovšem pozor, může se týkat i komerčních prostor, malých bytových jednotek nebo garáže, chaty či dílny. Velmi důležité je také majetkové pojištění, s nímž budeme bezpečně usínat a nebudeme se stresovat, když si zabouchneme nedopatřením dveře od bytu. Stát se to přeci může každému, nebo snad ne?

Publikováno: 24. 04. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Romana Navrátilová