Sauna jako doplněk našeho kvalitního bydlení

Finská sauna se stává stále oblíbenější a poptávka po ní roste nejen v evropských zemích. Úspěšně soutěží s jinými druhy sauny a to v oblasti léčby a omlazení těla díky svým jedinečným léčebným vlastnostem. Co to vlastně finská sauna je a jaký je její princip?

Co je to finská sauna pro neznalého člověka?

Finská sauna je suchá parní místnost, ve které dochází k účinnému střídání horkého vzduchu se studenou vodou, což vede ke zvýšení pocení. Současně teplota ohřevu vzduchu dosahuje až 110 stupňů. Finská sauna je vyrobena ze dřeva a to z vysoce kvalitního dřeva, kterému samozřejmě nevadí vlhkost a je vybavena i dřevěnými lavicemi pro pohodlné sezení či polohu v leže. Nastavení teploty topného vzduchu v sauně se provádí pomocí vestavěného termostatu a vlhkost je udržována v rozmezí 20%, což zajišťuje tvorbu suché páry.Takové podmínky přispívají ke zvýšení pocení. Dále je lidské tělo chlazeno studenou vodou v bazénu nebo přirozeném jezírku pro celkové vytvrzení těla a zvýšení odolnosti proti nachlazení. Aby nedošlo k poškození zdraví, je důležité správně udržovat rovnováhu mezi teplotou a vlhkostí.

Saunová kamna

Bez topení by samozřejmě sauna nebyla saunou. Je proto důležité mít představu o tom, jak budeme chtít saunu vytápěnou. Máme vlastně dvě možnosti, buď si pořídíme klasická kamna na dřevo a budeme mít tak velmi příjemné přírodní prostředí nebo si pořídíme elektrická kamna, která mají výhodu zejména ve zjednodušeném ovládání. na trhu je dnes široký sortiment saunových kamen, která se vyznačují vysokou kvalitou, ale také designem. Neměli bychom také zapomenout na saunové kameny, které můžeme v průběhu saunování polévat vodou a tím zvlhčíme vzduch. proto jsou nezbytnou součástí každé sauny také vědra a lžíce, které musí být ovšem ze dřeva. Jinak hrozí popálení.

Saunové kabiny

Návštěva finské sauny je nejen skvělou zábavou, ale do jisté míry i lékařskou procedurou. Tento proces pomáhá normalizovat krevní tlak, podporuje omlazení pokožky a zlepšuje naši mysl i duši. To je důvod, proč se v poslední době staly velmi oblíbené saunové kabiny pro byt, což umožňuje dosáhnout účinků parní místnosti doma s minimálními náklady na místo. Nejprve je třeba poznamenat, že existuje řada různých typů saunových kabin, která jsou určena speciálně pro tyto účely. Všechny se vyznačují svou dokonalostí a individuálními designovými funkcemi. Tyto sauny dnes můžeme zakoupit v kombinaci se sprchový koutem, který může mít i hydromasážní funkci. Je třeba říci, že cena těchto výrobků přímo závisí na modelu. Současně existuje řada různých řad a typů těchto produktů. Jsou vybaveny funkcemi vodní masáže, páry a mnoha různých doplňků vytvořených pro zvýšení úrovně pohodlí.

Blahodárné účinky suny

Sauna je v naší mysli pevně spojena jako místo pro odpočinek, zotavení a relaxaci. Během takového lenošení dochází k hlubokému zahřátí tkání v těle, dilataci krevních cév a aktivnímu pocení. Póry na pokožce se rozšiřují a díky tomu se z těla vyplavují veškeré škodlivé látky. Pokožka je hladká a vypadá mladší. Také pacienti po úraze nebo po operaci jistě pocítí její blahodárné účinky, jako rekonvalescenci. Profesionální sportovci využívají příznivé vlastnosti sauny, aby uvolnili napětí ze svalů po vyčerpávajícím silovém tréninku. Po krátkém odpočinku ve finské parní místnosti se sportovci znovu cítili obnoveni a plní energií. Tento příjemný postup pomáhá hluboce relaxovat a, jak se říká, "vyčistit hlavu".

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Navrátilová