Topné žebříky jako pomocník i doplněk

Hodláte se pustit do rekonstrukce své koupelny a přemýšlíte nad tím, jak prakticky vyřešit topení, sušení, a to vše tak, aby koupelna vypadala hezky? Kromě jiného vybavení, které vám splní vaše představy, byste rozhodně neměli opomenout topné žebříky. Vyřeší vše zmiňované, a navíc nezabírají téměř žádné místo.

Prostor až na prvním místě

Koupelny, které jsou prostorově velkorysé a dovolí svým uživatelům zařídit si koupelnu se vším všudy, jsou zcela určitě v menšině. Naprostá většina lidí se musí snažit těch pár metrů čtverečných využít přísně účelně a rozumně, bez zbytečných kusů nábytku. Topné žebříky se v tomhle případě doslova nabízejí. Díky svému provedení jsou velice nenáročné na prostor, účel však plní perfektně, a navíc je možné při troše fantazie a peněz sáhnout i po kouskách, které koupelnu vyšvihnou v designovou záležitost.

S výběrem se poraďte s odborníky

Existuje několik možností, jak topné žebříky zapojit, proto je určitě vhodné se o konkrétním výběru poradit s odborníky. Elektrický topný žebřík stačí zapojit do elektrické zástrčky, což vyšle signál topné tyči v jeho útrobách a ta následně vyprodukuje požadované teplo. Teplovodní žebřík pracuje na principu vhánění horké vody do trubek a kombinovaný pojí výhody obou dohromady. To znamená, že je teplovodní se zabudovanou elektrickou topní tyčí. Pokud uvažujeme o využívání žebříku na sušení prádla, pak je určitě vhodnější vybrat model s hladkým povrchem, aby na něm prádlo nedrhlo. I pro údržbu je hladké provedení praktičtější.

Jaká je cena topných žebříků?

Topné žebříky se pohybují v cenové relaci přibližně od pěti tisíc korun, ovšem strop se hledá poměrně obtížně. Vzhledem k tomu, že výrobci dokážou vyrobit topný žebřík prakticky na míru, je těžké říct, kam až se může vyšplhat. Běžně v nabídce se ale maximální cena pohybuje kolem padesáti tisíc. Velikost topného žebříku by měla být stanovena především podle plochy místnosti, do které je určený.

Publikováno: 04. 02. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Romana Navrátilová