Spolupráce s architektem

Připravujete nový dům a potřebujete poradit. Nebojte se oslovit architekta a požádat ho o radu. Architekti vám jistě poradí a nabídnout vám několik možností řešení. Zde vám popíšeme některé základní rady, které vám pomohou ujednotit si myšlenky a názory na svůj nový interiér ještě dříve, než oslovíte bytového architekta.

Dbejte na jednotu a ucelenost. Jednotlivé místnosti vašeho domu nebo bytu by měly být co nejvíce sladěny. Ideálním řešením je, když jednotlivé místnosti vytvářejí jednotný a ucelený dojem. Nábytek, podlaha a stěny by měly mezi sebou ladit. Sladěný interiérový design však není vůbec jednoduchou věcí a záležitostí, vždyť na internetu a v obchodě je přece tolik krásných a nádherných věcí. Často nás to láká, abychom koupili od každého něco. Zkušený bytový architekt však hned pozná, když si někdo zařizuje byt úplně sám, proto dopředu nic nekupujte, noste své představy pouze v hlavě nebo si je zapiště na papír a oslovte bytového architekta.

Bytový architekt rád uvítá vaše první nápady, které pak začlení do svého návrhu, který vám pak předloží ke zvážení. Dnešní bytoví architekti používají moderní technologie, takže jsou schopní vám pomocí 2D a 3D návrhů svou finální představu velmi detailně ukázat. >

Bytový architekt vám nejenom sladí barvy, ale především vám pomůže s rozmístěním nábytků a bytových doplňků podle dispozičních možností domu. Rozmístění nábytku může být často velmi komplikované a složité. Méně, je někdy více, takže i jednoduché zařízení bytu nebo domu může v konečném efektu vypadat lépe, než přeplněný byt luxusním a prvotřídním nábytkem.

Nechte si tedy poradit od odborníků, kteří mají letité zkušenosti a pomáhali zařizovat stovky domů a bytů. Cenná a odborná rada se určitě vyplatí, interiér bytu přece neměníte tak často.

Publikováno: 21. 05. 2011

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Navrátilová