Bytové trendy roku 2020

Rozhodli jste se zrekonstruovat váš dům? Už potřeboval změnu? Nebo jste jen přistoupili na modernizaci, kterou si většinou ženy doslova vydupou? Ať už je to tak či onak, měli byste si začít listovat časopisy o bydlení, ve kterých jsou obsažené zajímavé bytové trendy letošního roku. Samozřejmě nemusíte investovat do všech bytových trendů, které najdete v časopisech, mají sloužit jenom pro inspiraci. Mají vám však ale také pomoct, abyste neinvestovali do něčeho, co už je léta nemoderní nebo čeho byste později litovali.

Abyste nemuseli ztrácet čas listováním časopisů, vybrali jsme několik nejžhavějších bytových trendů letošního roku, které vás jistě očarují. Jaké to jsou?

Měď nahrazuje nerez

Pokud plánujete rekonstruovat kuchyni, měli byste sáhnout po měděných spotřebičích i po měděném kování na interiérové dveře. Právě měď totiž nahrazuje nerez. I když si myslíte, že nerez je nesmrtelná, není tomu tak, měď se navíc fantasticky hodí do kuchyní tmavších i světlejších, do kuchyní zařízených do anglického i skandinávského stylu. Mnohým lidem se měď tak líbí, že si pořizují dokonce i nábytkové nohy z mědi.

Mat vystřídal lesk

Když jsme stále ještě u kuchyní, nabízí se otázka, jaké kuchyně jsou nyní in. Přece jen v loni byly moderní hlavně bílé a lesklé kuchyně, které měly přírodní prvky, dnes je to ale zcela jinak. Karty se obrátily, a to doslova. Bílou nahradily tmavší barvy, klidně i temně černá barva, a lesk vystřídal mat.

Matné se dnes vyrábí nejen kuchyňská dvířka, ale kromě toho také nábytkové úchytky nebo jiné součásti kuchyně. A kupodivu se matné kuchyně montují i do tmavých interiérů, nikoli jen do interiérů, kde je světlo.

Bezúchytková doba?

Jelikož jsme zmínili úchytky, je třeba zmínit, že aktuálně ve světě bydlení kraluje takzvaná bezúchytková doba. Nabízí se však otázka, co to vlastně je? Co je to bezúchytková doba? Zkrátka úchytky aktuálně nejsou v módě, shodují se architekti a designéři. Pokud jste však zastáncem úchytek, neváhejte si je namontovat, přece jen to může být jen chvilková záležitost - tato bezúchytková doba.

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Romana Navrátilová