Když se maluje, barvy hrají prim

Pokud máme v plánu vymalovat byt, musíme se také rozhodnout pro správný odstín. Samozřejmě, že existuje paleta barev, která nám rozhodování může usnadnit, ale nesmíme to s kreativitou moc přehánět. Ovšem fantazii se tady meze nekladou. Lze totiž nejen vymalovat, ale zároveň vytapetovat a budeme mít tak dokonalou místnost, která bude vlastně určitým originálem.

Úzký prostor a jak na to vyzrát

Chodby jsou většinou v úzkém podlouhlém půdorysu a je tedy obtížné vybrat pro tento prostor vhodnou malování bytu" href="https://malirstvi-praha.cz/">barvu. Na boční stěny patří barvy světlejší, jako třeba béžová, bílá, smetanová a podobně. Čelní stěny jsou pak tmavší. Místnost tak vypadá kratší. Můžeme si také tak trochu vyhrát i se zrcadly. Tyto barvy i zrcadla pak společně tvoří prostor, který působil původně stísněně a v tomto případě nám vlastně pomohou místnost doslova otevřít.

A co vysoký strop

I tyto případy potřebují změnu. Samozřejmě, že strop je potřeba snížit. Můžeme přistoupit k realizaci snížení stropu sádrokartonem. A určitě bychom se měli vyvarovat příliš barevných tónů, nebo ho nechat pouze bílý. Je to jistota, která se určitě vyplatí.

Bílá je dobrá

S bílou barvou nic nepokazíme. Je to královna mezi barvami a může ji zvolit do každé místnosti v domě. Dokonce i v kombinaci jiných odstínů barev je stále v kurzu a budeme mít stále byt moderně zařízený. Na někoho může působit obyčejně, na někoho moc čistě a desinfekčně, ale někomu může připadat čistě a andělsky. Je vhodná třeba do ložnice, která je pak kombinována s různými doplňky. velice vhodná je kombinace z jakoukoliv tapetou. Může se jednat třeba jen o nepatrnou část stěny, kterou oživíme vzorovanou tapetou a získáme tak úplně jiný design, který je vlastně originálem.

Paleta barev

Ložnici bychom měli například vymalovat jemnými a tlumenými barvami. Sem řadíme barvy jako je béžová, jemně zelená, lehce fialová a světle růžová. Pokud máme v oblibě tmavé odstíny, musíme podotknout, že mají spíše rušivé efekty. Zelená barva uklidňuje, člověka tak trochu spojuje s přírodou a pokud ji chceme mít třeba právě v ložnici, věřme, že budeme ráno vstávat s lepší náladou. Červená je ohnivá a energická, na někoho působí až agresivně, ale je také vhodná pro ty, kdo jsou spíše zimomřiví. Modrá je vhodná do koupelny a působí spíš chladně. velmi oblíbená je v poslední době zejména fialová. Tady ale opatrně. Na někoho může působit sklesle až depresivně, ale na druhou stranu podporuje tvořivost. Pokud tedy v noci špatně spíme, příčinou může být právě špatně zvolená barva na stěnách.

Malíři a natěrači

Dnes si nemusíme špinit ruce barvami, ale můžeme si samozřejmě objednat profesionální malířskou firmu. Ta má jistě ve svém portfoliu služeb vše, co od malířské firmy vlastně očekáváme. Dnešní malíři ovšem nemusí mít nutně na hlavě papírovou čepici a vše dělat jen s pomocí štětky. Jsou vybavení moderními nástroji a to včetně štaflí, mají také odborné zkušenosti, které ochotně předávají dál a tak nám jistě dobře poradí, jaký odstín zvolit právě třeba do ložnice. K takovým službám také patří i závěrečný úklid, které mnohdy starší ještě týden po realizaci.

Publikováno: 10. 02. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Romana Navrátilová