Jak v zimě vytápět stavbu? Pořiďte si naftové topidlo!

Odpovědí na otázku, jak během zimních měsíců vytápět stavbu, jsou mobilní topidla. Jejich využití je pestré a v praxi se používají například na vytápění hal, zemědělských staveb a dalších prostorů. Mezi renomované značky patří topidla Master. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé typy a jejich specifické vlastnosti.

Naftová topidla s nepřímým spalováním

Naftová neboli diesel topidla nachází využití v prostorách, která není možné vytápět konvenčním způsobem. Jsou jako stvořené pro vytápění uzavřených staveb před dokončením povrchových úprav, ale stejně dobře poslouží i ve skladu. Díky zabudovaným ventilátorům jsou vysoce účinná a z hlediska výkonu efektivnější než ostatní typy topidel. Nespornou výhodou je fakt, že při provozu nedochází k maštění stěn naftovými spalinami. Instalace probíhá dvěma rozdílnými způsoby: ve venkovním prostředí, kdy se teplý vzduch přivádí dovnitř pomocí hadice a uvnitř, kdy se spaliny odvádí ven přes ohebnou kovovou hadici.

Naftová topidla s přímým spalováním

Jedná se o topidla, která využívají naftu nebo extra lehký topný olej. I tento typ nachází uplatnění na stavbách a podle výrobců jde jednoznačně o nejlepší volbu v poměru cena/výkon. Podmínko je instalace v dobře větraných prostorách. Zároveň je nutné zajistit optimální přísun vzduchu.

Nevíte si rady s výběrem konkrétního typu topidla?

Nabídka naftových topidel je široká – s hledáním vhodného modelu vám rádi pomohou odborníci z eprofi.cz. Specialisté na topidla a odvlhčovače jsou dostupní i na telefonu a většinu zboží odesílají již druhý den.

Publikováno: 13. 10. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová