Matrace mají velký vliv na páteř již od narození

Miminko se vyspí prakticky kdekoliv a na čemkoliv. Ano. Příležitostně se dá s tímhle tvrzením souhlasit. Pokud byste však podobně uvažovali dlouhodobě, můžete svému dítěti zadělat na pořádný problém. Matrace je to, co by vás mělo zajímat nejvíce. Špatná volba může vést až ke skolióze.

Odborníci mají jasno

Než se dostanete k samotnému výběru výplně matrace, zvažte, zda budete do dětské postýlky umísťovat také monitor dechu. V případě, že ano, pak se výběr zužuje na výšku maximálně 11 cm, která je pro většinu výrobců monitorů hraniční. V případě vyšší matrace by zařízení nemuselo fungovat správě a případné ohrožení by nezachytilo nebo naopak, mohlo by spouštět falešné poplachy. Koupi kvalitní matrace by to ovšem nemělo nijak ohrozit, i v této výšce je výběr poměrně široký.

I pro dítě je lepší tvrdší matrace

Tvrdší matrace je pro malé děti vhodnější. Na tom se shodují odborníci z oblasti ortopedie poměrně jednoznačně. Správná tuhost se pozná podle toho, že matrace se neprohýbá a ležícímu dítěti je ve všech polohách dokonalou oporou, aby nedocházelo k deformacím. Výběr správné matrace by měl být pečlivý a měl by zohledňovat také věk a váhu dítěte. Nesprávnou volbou můžete dítěti zadělat na velmi vážné problémy s páteří, které se v pozdějším věku jen stěží odstraňují. Myslete také na to, že dítě tráví v posteli mnohem víc času než dospělý.

Nebojte se eko výplní

U matrací pro miminka či batolata oceníte zejména pratelný potah. Ovšem i tak je vhodné matraci opatřit chráničem, který prodlouží její životnost. Výplň matrace vybírejte bez zón, hleďte spíš na prodyšnost a dostatečnou cirkulaci vzduchu. Vybírat můžete z klasických, nebo eko výplní, které mají výborné vlastnosti. K sehnání jsou i matrace, které jsou z jedné strany pro miminka, z druhé dětské, čímž poslouží hned pro dvě vývojové fáze. Výběr dětské matrace nepodceňujte.

Publikováno: 20. 03. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová