Nízkoenergetický dům: Čím se vyznačuje?

Neustále slýcháte o nízkoenergetických domech? Jedná se o aktuální trend, tudíž o nich možná slýcháte více než kdy dřív. Výstavbu nízkoenergetických domů začínají lidé upřednostňovat, a to hlavně proto, že dodavatelé energií takřka pořád upozorňují na zvyšující se ceny. Jelikož lidé nechtějí utrácet majlant za energie, raději si staví nízkoenergetické domy, které se pyšní velice nízkou spotřebou. Podle odborníků je spotřeba energie u nízkoenergetických domů o třetinu nižší než u klasických staveb.

Čím se nízkoenergetický dům vyznačuje?

Pokud jste se s pojmem “nízkoenergetický dům” setkali poprvé a nemáte zkušenosti, možná se ptáte, čím se tento dům vyznačuje. Nízkoenergetická stavba se vyznačuje hlavně kompaktním tvarem, a to bez zbytečných výčnělků. U nízkoenergetických domů tak najdeme vícero prosklených ploch, které jsou orientovány na jich, také se setkáme s nadstandardní tepelnou izolací a regulací vytápění, k čemuž se využívají tepelné zisky. Nízkoenergetické domy také využívají větrání s rekuperací tepla, také mají nízkou spotřebu tepla za vytápění, která je maximálně padesát kWh za metr čtvereční za rok.

Před zahájením výstavby se musí pečlivě připravit projekt

Pokud byste se rozhodli pro výstavbu nízkoenergetického domu, je třeba pečlivě připravit projekt, na kterém se rozhodně nešetří. Projekt by měl být opravdu takový, jaký chcete mít dům. Během výstavby není vhodné cokoli měnit, stavba by se tím pádem mohla rapidně prodražit, a po tom nikdo netouží. Jestliže nebude projekt opravdu pečlivě připraven a jestliže budete neustále zasahovat do výstavby, může se z domu vyklubat objekt plný inovativních a efektivních prvků, které však dohromady nebudou fungovat a které budou dohromady spíše na škodu než k užitku. O výstavbu nízkoenergetického domu se vám postará firma ORCAN GROUP, s. r. o., která vám samozřejmě vypracuje i daný projekt.

Publikováno: 30. 11. 2019

Kategorie: Stavba

Autor: Romana Navrátilová