Betonové žumpy a jímky jsou odolné. A vydrží plně funkční dlouhou řadu let

Majitelé nemovitostí, které stojí v odlehlejších oblastech, si mohou dosyta užívat klid a soukromí, které s sebou nese dostatečná vzdálenost od civilizace. Jsou ušetřeni nepřetržitého shonu a hluku, na druhou stranu ale mnohé záležitosti musí řešit zcela sami. Jednou z nich je i otázka, co si počít s odpadními vodami. Kanalizační síť jen málokdy sahá za hranice jednotlivých měst a obcí. Chataři, chalupáři i majitelé usedlostí a rodinných domků na samotách si tak musí pořídit vlastní žumpu, septik či čističku. A velká část z nich vidí jako optimální volbu betonové žumpy.

Proč se rozhodnout právě pro betonovou žumpu či jímku?

Žumpa je řešení s dlouhou tradicí. Jedná se o bezodtokovou nádrž na odpadní vodu. Nesmí u ní docházet k průsaku, jež by mohl zapříčinit znečištění životního prostředí. Žumpy jsou obvykle vyráběny z plastu či betonu. A právě betonové žumpy jsou výrazně odolnější a trvanlivější než plastové. Skvěle těsní a nehrozí u nich vytlačení spodní vodou nebo poškození zemním tlakem, bez sebemenších problémů nad nimi mohou i jezdit auta. Betonové žumpy, nádrže na dešťovou vodu a septiky odolají i náročným klimatickým podmínkám a chemikáliím.

Komu zadat realizaci betonové jímky, žumpy a septiky?

Betonové žumpy, jímky na dešťovou vodu či septiky by měla vždy zhotovit specializovaná firma. Takovou je společnost Žumpy – STAV, která prodává a montuje betonové jímky, betonové nádrže na dešťovku, betonové žumpy a septiky. Objednat u ní lze jak jednokomorové, tak i dvoukomorové betonové žumpy. Žumpy – STAV dodává certifikované produkty od ověřených výrobců. Nabízí precizní řešení za rozumnou cenu a na celém území Česka. Levné jímky tak jsou dostupné v městech Olomouc, Brno, Jihlava, Zlín, Pardubice, Liberec, Praha i Ostrava.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Stavba

Autor: Romana Navrátilová