Domácí zvířata v domě

Lidé milují zvířátka. Většina z nás by chtěla mít doma domácí zvířátka. Je to jednoduché, potřebujeme lásku a zvíře, obzvláště zvířata domácí, nám takovou lásku dát může. A právě proto se ve stále více rodinách objevuje domácí miláček, úžasné domácí zvíře.

Ve Vaší rodině ještě není? A proč? Dnes můžete mít domácí zvíře i v bytě, protože zvířata jsou na to už vlastně i zvyklá. Navíc, pokud jste alergik, můžete si koupit domácí zvíře, které Vám nebude způsobovat zdravotní obtíže, což je samo o sobě skvělé, nemyslíte? Mít takové zvíře je přece báječné a nikdo by o takovou zkušenost podle mě neměl přijít ať už je to z jakéhokoli důvodu. Pouze pokud nemáte rádi zvířata, pak si určitě domácí zvíře nekupujte, protože byste s ním měli více trápení, než jak byste si ho užívali, ale to je snad samozřejmé. Nikdo si přece nebude kupovat něco, co nemá rád. To by bylo hloupé a nezodpovědné, protože i zvěře je bytost a my se k němu nesmíme chovat špatně. Jak by se nám líbilo, kdyby se k nám někdo choval špatně? A někteří lidé se k lidem chovají opravdu špatně. A nám se to nelíbí. Tak proč by se to mělo líbit zvířeti? To je samozřejmě velice důležitá otázka a málokdo na ní dokáže odpovědět.

Zvíře totiž musíte mít rádi. Musíte je milovat a starat se o ně. Bez výhrad. Jistě, zvíře musíte vychovávat, ale jinak na něj nesmíte sáhnout, protože to je opravdu zlé. A hnusné. Nikdo by to dělat neměl.

Publikováno: 12. 02. 2012

Kategorie: Stavba

Autor: Romana Navrátilová