Diskuzní fóra o stavbách rodinných dumů

Před zahájením samotné výstavby domu je zapotřebí znát spoustu věcí a v neposlední řadě také zařídit spoustu povolení. Rovněž během vlastní stavby domu je zase nutné koordinovat mnoho činností či firem. Suma sumárum, stavba rodinného domu není vůbec jednoduchou a snadnou záležitostí. Člověk často přitom potřebuje poradit nebo třeba pouze srovnat některé nabídky stavebních firem nebo stavebních materiálů. Každá rada je v tomto směru nad zlato.

Proto dnes již existují na internetu různá diskuzní fóra o stavbách domu. Pojďme si aspoň některé v krátkosti představit.

Velmi známé a rozšířené je například diskuzní fórum forum.staveniste.net, které se specializuje na stavby, rekonstrukce a údržbu bytů, domů, chalup a zahrad. Obsah fóra je rozčleněn na jednotlivá vlákna, která se jednotlivě věnují buď bytu, rodinného domu nebo zahradě či chalupě. Fórum obsahuje něco přes 600 příspěvků.

Existují však diskuzní fóra, která jsou omezená pouze na určitou oblast ve stavebnictví. Takovým fórem je například fórum hodnoceni-stavebnich-firem.cz, které je pouze o stavbách rodinných domů. Rozčlenění vláken je do kategorií: příprava stavby, financování stavby, stavba domu, interiér domu, okolí domu-zahrada. Nechybí samozřejmě vlákno s obecnou kategorií.

Podobně zaměřené diskuzní fórum je stavimedum.cz, které má rovněž podobnou struktura jako předešle zmiňované fórum. Obě zmiňovaná fóra jsou také hojně navštěvovaná, takže se zdá, že tento typ předávaní informací je v poslední době velmi populární a žádaný.

Dalším takovým úzce vymezeným fórem je fórum pasivnidomy.cz, které se orientuje pouze a výhradně na diskuzi o pasivních domech. Obsah diskuze jsou většinou zkušeností lidí, kteří v pasivních domech bydlí a žijí.

Závěrem je potřeba pouze dodat, že přispívat do těchto diskuzních portálů může každý, kdo se řádně zaregistruje.

Publikováno: 09. 07. 2011

Kategorie: Stavba

Autor: Romana Navrátilová