Teakový nábytek slouží po celý rok

První sněženky už nedočkavě vykukují z hlíny a pro majitele rodinných domů. Chat chalup i zahrádek to znamená jediné. Blíží se nová sezóna a s ní, kromě práce na zahradě i kolem ní, také grilování a odpočinek. K posezení s přáteli i jen tak u kávy potřebujeme pohodlný zahradní nábytek, který vydrží veškeré výkyvy počasí.

Na zahradě trávíme svůj volný čas po většinu roku. Přes zimu přeci jen méně, protože počasí není úplně přívětivé. Přesto, když je jasný den a třeba právě nasněžilo, stojí za to zabalit se do deky a posadit se venku, třeba jen se šálkem horkého čaje. Ideální je mít zahradní nábytek, který můžeme mít venku po celý rok a bez problémů si poradí s jakýmkoliv počasím včetně mrazů. Právě takový je nábytek z teaku, exotického dřeva z Indonésie s velkou odolností vůči venkovním vlivům.

Teakové dřevo se používá nejen k výrobě nábytku, který bez problémů odolá jakémukoli počasí a nemusíme tak řešit jeho schovávání nebo odnášení, ale také na výrobu palub lodí. Dřevo z teaku totiž přirozeně obsahuje kaučuk a oleje, proto mu nijak nevadí déšť, mráz ani sníh, neohrozí ho dokonce ani žádné plísně nebo škůdci. Navíc působí velmi elegantně a zároveň se hodí do naprosto jakéhokoli prostředí exteriéru, k honosné novostavbě i starší roubence. Luxusní teakový zahradní nábytek nám bude dělat radost po celý rok a nemusíme se bát, že dojde k jeho poškození nebo změně vzhledu. Také údržba je celkem jednoduchá. Je potřeba jen jednou za čas ho napustit olejem nebo namořit a nábytek nám bez problémů slouží dál po další roky.

U nábytku z teaku už nebudeme muset řešit, zda se rychle vrátit z výletu, protože se blíží bouřka a my jsme ho nechali na zahradě a mohl by zmoknout. Neuškodí mu žádné počasí, můžeme si tak kdykoli užívat příjemné posezení, ať je venku mráz nebo horké léto.

Publikováno: 01. 05. 2023

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Přemysl Novotný