Pojištění nemovitosti je důležitou otázkou osobní odpovědnosti

Máte už pojištěný svůj byt nebo dům? Pokud ne, bohužel platí, že riskujete. Staré rčení o tom, že neštěstí nechodí po horách, nýbrž po lidech, je vlastně už notoricky známé. A někdy se také projeví v praxi.

V dnešním světě si lze pojistku sjednat pohodlně. Online forma představuje variantu bez návštěvy kamenných poboček a dlouhého čekání na pracovníka pojišťovny, který by se vám věnoval. Jde o záležitost, kterou by neměl nikdo podceňovat. Silná bouřka s blesky, povodeň nebo prudký požár, návštěva nenechavců, to vše může být dílem jedné noci a přijít lze o všechno.

Pojištěný nemusí být jen byt

Nabízí se široké spektrum různých variant, pojistit totiž lze různé typy nemovitostí. Byty v osobním vlastnictví jsou možná na předních místech žebříčku, ale otevírá se také prostor pro řadu dalších možností. Které to jsou? Pojištění nemovitosti se vztahuje na byty v OV, ale i vybavení kanceláře, bazén, vířivou vanu, případně rekreační objekt. Nabízí se pojistka také pro nemovitost, která je stále ještě ve fázi výstavby nebo například pro tepelné čerpadlo. A v neposlední řadě se otevírá šance i pro klasický rodinný dům až se dvěma byty.


Co budete ke sjednání dohody potřebovat? Kromě základních osobních údajů je to počet metrů čtverečních plochy, které chcete pojistit. Z té se následně vypočítá paušál, který je pro všechny zájemce stejný. Okamžitě tak budete znát kalkulaci ročního pojistného.

Katastrofická rizika v základní ceně

Nepřetržitá asistenční služba, kdy můžete nahlásit pojistnou událost třeba o půlnoci. A také katastrofická rizika bez příplatků, tedy v základní ceně pojištění. To jsou dvě věci, na které se zde můžete plně spolehnout. V případě potřeby bude zajištěno také náhradní ubytování pro celou rodinu, a to až na celý další rok.

Publikováno: 19. 12. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Přemysl Novotný