Žaluzie nejsou jenom doplněk okna

V současnosti je již zcela běžnou záležitostí, pokud máme ve svém bytě či domě žaluzie. Již to ale nejsou ty nekvalitní papírové žaluzie, které neměly moc dlouhou životnost. Tyto žaluzie jsou různých barev, ale jsou i vyrobené z různých materiálů. Materiál a barvu si pak snadno můžeme vybrat podle našeho vkusu, přání, nebo pro doplnění design našich pokojů. Můžeme si tak pořídit dřevěné nebo bambusové žaluzie. Je možné pořídit i žaluzie do plastových oken, které jsou vyrobené z hliníku a mají dva druhy ovládání, buď řetízkové, nebo pomocí tyčky a provázku. Vybrat si také můžeme rolety, které lze dávat i do místností, jako předěl, nebo na okna. Jsou také rolety venkovní, které kromě slunečního svitu, brání i úniku tepla a snižují průchod hluku z ulice. Navíc jsou používány i jako bezpečností ochrana, proti vloupání.

Do oken si ale stále více lidí pořizuje sítě proti hmyzu. Které získávají na oblíbenosti. To sítě jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který zaručuje dlouhou životnost a odolnost. Jsou zasazeny do rámu, a dají se jednoduchým způsobem sundat i nandat.

Kromě žaluzií a rolet, si na balkon či terasu, ale i v rodinném domku na zimní zahradu, pergolu a další, můžeme pořídit speciální markýzy. Ty se vyrábí v nepřeberném množství různých barev a vzorů, ale i v různých vyhotoveních. Markýzy totiž mohou být výsuvné, ale i samostatně stojící, kazetové nebo svislé. Navíc mají tři druhy ovládání. Ovládají se ručně, pomocí motorku nebo dálkovým ovladačem. Aby nedošlo k poškození markýzy, je vhodné mít i větrné čidlo, které zabrání případnému zničení markýzy prudkým vichrem. Navíc jsou impregnované, a tudíž nepromokavé.

Publikováno: 05. 03. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Navrátilová