Před výběrem kancelářské židle si odpovězte na několik jednoduchých otázek

Výběr vhodné kancelářské židle má velký vliv na naše zdraví na několik příštích let. Ovlivní i naši produktivitu práce a celkové pocity při dlouhém sezení, zejména za počítačem. Vybírat si můžete kancelářské židle samozřejmě podle toho, jaká židle k PC se vám vzhledově líbí. Může to být třeba černá nebo bílá kancelářská židle. Nejde ale jen o vzhled. Moderní kancelářská židle k počítači nabízejí mnoho vychytávek, které zvyšují komfort při práci. Před nákupem kancelářské židle byste si měli položit pár základních otázek.

Kam kancelářskou židli umísíte

Nejdřív se zamyslete nad tím, kam židli k PC potřebujete. Zda do domácí pracovny, kanceláře, kde pracujete u počítače celý den, nebo do velké kanceláře, kde se na ní střídají jednotliví pracovníci, Pokud mají sedět na jedné židli, je třeba, aby byla nastavitelná. Na mnoha pracovištích najdou využití i další typy židlí pro vybavení konferenční místnosti, recepce, čekárny, dílny a dalších pracovních prostor.

Kolik lidí se na židli bude střídat

Pak přemýšlejte o tom, jací lidé a kolik lidí se na jedné židli bude střídat, ať už jde o pracovníky nebo o rodinné příslušníky. Je velmi důležité, pro koho kancelářskou židli kupujeme. Pokud jde o jednoho konkrétního člověka, vyberte mu kancelářskou židli přesně na míru. V případě, že se na židli bude střídat více lidí, zvolte univerzální model. Výhodou je možnost nastavení pro konkrétního člověka podle výšky, váhy a dalších potřeb tak, aby se mu sedělo pohodlně a bez bolestí.

Parametry pro výběr kancelářské židle

Syndromu RSI předejdete právě správným výběrem kancelářské židle. Funkční ergonomická židle je jednou z prvních kancelářských věcí, kterou je třeba řešit hned na začátku. Při výběru židle byste tedy kromě ceny měli myslet na to, zda má sedák správný tvar, zda je nastavitelný, dá se posunout nahoru, nebo dolů, zda je opěrák správně tvarovaný, zda područky opírají pouze lokty a ne jen zápěstí.

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová

Tagy: jak vybrat kancelářskou židli