Proč je lepší granitový dřez než nerezová klasika?

S novou kuchyní se investuje i do řady nejrůznějších spotřebičů a kuchyňských doplňků. Investuje se samozřejmě i do zbrusu nového dřezu, který je v kuchyni nepostradatelný. Nebo umíte si snad představit kuchyni bez praktického kuchyňského dřezu? Dřez je zkrátka něco naprosto nepostradatelného, v každé kuchyni by měl mít své místo. Nabízí se však otázka, jaký dřez si domů koupit? Při výběru dřezů berte v potaz materiál, z něhož je kuchyňský dřez vyrobený, také berte v potaz vzhled. I když se většinou nic nevybírá podle designu, v tomto případě je design důležitý. Budete se na dřez totiž dívat doslova neustále. Také se informujte o tom, jak máte držet udržovat. Ne každý se udržuje stejně. V poslední době se investuje hlavně do nerezových dřezů. Nerezové dřezy jsou naprostá klasika, ke které se přidají jen nerezové dřezové baterie. Jedná se o nejlevnější možnost, kterou si do své kuchyně můžete pořídit. Pravdou však je, že nerezový dřez je neoriginální a kuchyni neudělá hezkou a výjimečnou. Daleko lepší je granitový dřez, který je výjimečný, i když tedy trochu dražší.

Proč si vybrat granitový dřez místo nerezové klasiky

V souvislost s granitovým dřezem se nabízí otázka, proč si máme vybrat raději granitový dřez a ne nerezovou klasiku. Přece jen je nerezový dřez levnější, granitový je už dražší záležitost. Stejně tak pravdou je i to, že granitový dřez je více odolný, také má delší životnost, mimo jiné se i snadněji udržuje. Také má trvale pěkný vzhled, který jen tak nezajde, a samozřejmě je zde možnost si dřez barevně doladit s interiérem. Velkou výhodou granitových dřezů je také fakt, že si můžete tento dřez do kuchyně koupit v zajímavém tvaru. Krásné praktické a zajímavé tvary jsou dnes na trhu, společně s řadou doplňků.

Granitový dřez má antibakteriální vlastnosti

Věděli jste, že granitový dřez má antibakteriální vlastnosti? To se u dřezů nevidí. Údržba tedy není nijak složitá, se špínou se granitový dřez pere po svém.

Publikováno: 30. 10. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Navrátilová