Spolehlivá ochrana našeho zahradního bazénu

Všichni jistě dobře víme, že jestliže máme doma na zahradě bazén, musíme se náležitě starat o čistotu vody v bazénu. Jinak si žádné vodní radovánky neužijeme a léto strávíme čištěním nejen celého bazénu, ale především vodní hladiny. Určitě by se nám nelíbilo, plavat a užívat si vody ve špinavém bazénu plném listí a jehličí. Existuje řešení, které nám zajistí spolehlivou ochranu vodní hladiny a zároveň ušetří náš rodinný rozpočet.

Bazénové plachty a jejich výhody

Jestliže tedy uvažujeme o spolehlivé ochraně bazénu, můžeme si objednat firmu, která nám zhotoví dokonalý přístřešek dejme tomu pojízdný a spolehlivě ochrání vodu v bazénu. Bude to ovšem časově trochu náročnější a také mnohem dražší. Jako další alternativa se zde může použít bazénová plachta. Ta na rozdíl od těch pevných ochranných systémů je zhotovená za pár dnů a co víc, je daleko levnější. Takže pokud si pořídíme ochrannou bazénovou plachtu, odpadne nám každodenní čištění vody od nečistot, listí a hmyzu, ale můžeme tak mít i dvě mouchy jednou ranou. Tyto plachty se dají využít také jako solární pro ohřev vody. nemůžeme ovšem očekávat horkou lázeň. Tady se voda ohřeje o pár stupňů, ale nebude alespoň tak ledová, jak to většinou bývá. Navíc kdo miluje studenou vodu že? Můžeme také hovořit o úspoře bazénové chemie, protože díky krycím plachtám se voda v bazénu odpařuje pomaleji a tím šetří právě potřebnou bazénovou chemii.

Druhy bazénových plachet

Jak už bylo řečeno, plachta na bazén plní svou funkci jako krycí plachta, která chrání vodu před nečistotami. Solární plachta pracuje čistě na přírodním principu a využívá tak sluneční energii. Struktura těchto solárních plachet přitahuje sluneční paprsky a tím se voda ohřívá. existuje ale také plachta zimní, která zase chrání bazén v zimních měsících. Je vyrobena ze speciálního materiálu, který odolává silnému sněžení a poté také jeho váze, ale zejména je odolná proti tuhým mrazům.

Plachty nám mohou prodloužit koupací sezonu

Jestliže máme na zahradě bazén a to až už zabudovaný v zemi nebo nadzemní bazén, jistě si ho chceme náležitě užít se vším všudy. Díky ochranným plachtám na bazén si můžeme prodloužit letní sezónu. Firmy nám nabízejí spolehlivé řešení, které nám vyřeší problém s ochranou vodní hladiny. Nabídka odborných firem, které se výrobou bazénových plachet zabývají je široká a můžeme si tak prakticky vybrat i barevné provedení a dokonce i tvar plachty. Pokud tedy máme atypický tvar bazénu, nemusíme mít obavu z toho, že plachtu na bazén neseženeme. Technik firmy přijde celý bazén zaměřit a zakreslit jeho tvar tak, aby nám firma byla schopna ochrannou plachtu vyrobit. Moderní a netradiční tvary venkovních bazénů jsou totiž dnes velmi aktuální.

Údržba ochranných plachet na bazén

Jestliže se rozhodneme pro takovou ochrannou plachtu, můžeme si být jisti, že i jejich údržba je velmi snadná. Postačí plachtu dobře opláchnout vodou třeba ze zahradní hadice a musíme ji nechat dobře vyschnout. Pokud chceme mít snadnější úkol s jejím složením, můžeme si u firmy objednat speciální naviják, který nám může pomoci při úschově plachty. Existují navijáky ruční, ale můžeme mít komfortnější systém v podobě navijáku na bateriový nebo elektrický pohon.

Nabídka odborné firmy

Existují firmy, které mají ve svém portfoliu služeb velmi kvalitní nabídku pevných bazénových plachet. Na výběr máme tak nejen množství tvarů a to i atypických, ale také můžeme mít plachtu v různém barevném provedení i s kvalitním potiskem. některé firmy také nabízejí odborné poradenství a konzultaci, které jsou většinou zdarma.

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Romana Navrátilová